середа, 27 квітня 2016 р.

Божої ласки, веселої Паски!

Дорогі колеги! 

Вітаю Вас із світлим святом Воскресіння Господнього!
Нехай Божа благодать обдаровує Вас здоров"ям, радістю, достатком.

З Воскресінням Христовим щиро Вас вітаю, 
Жити в радості й любові від душі бажаю,
Запашною хай буде Великодня паска
І до віку буде з Вами світла Божа ласка!














вівторок, 26 квітня 2016 р.

"Світле свято Великодня!"


Жодне свято не приносить стільки радості та душевної теплоти як Великдень - найвеличніше свято року, тому з ним пов’язана низка напрочуд цікавих і поетичних народних звичаїв. Всі – і дорослі, і підлітки намагалися не спати цілу ніч. На Великдень люди йдуть до церкви. Горять вогнища, які нібито допомагають сонцю розігрівати землю. Всі чекають, коли задзвонять дзвони... По закінченні літургії святиться «свячене», що складається з паски, сиру,яєць, масла, солі, сала, ковбаси. У цей день вітають одне одного словами «Христос воскрес!» І відповідають: «Воістину воскрес!» Запрошують у гості, пригощають святковими стравами.

В Кобиловолоцькій бібліотеці до цьго свята готували писанки, прикрашали деревце різними писанками, діти вчились гаївок. В бібліотеці оформлена виставка " Готуємось до Великодня"  Із учнями школи готується захід де діти розказують все про великодню атрибутику "Великодне свято душі".







Підготовка до Великодня













четвер, 21 квітня 2016 р.

Чорнобиль… Трагедія… Память.

Вже 30 років з того часу, коли страшна біда прийшла в Україну, накривши чорним смертельним крилом Росію, Білорусь та інші країни.
Поліське містечко Чорнобиль, зайняло місце у сумнозвісному списку поряд із Хіросимою та Нагасакі. 
Аварія, що трапилася на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією  з найбільших катастроф в історії людства.
 Вона вплинула на долі мільйонів людей. У багатьох регіонах України виникли нові соціально-економічні умови, що спричинили кардинальні зміни в людському житті. Україну проголошено зоною екологічного лиха. 
Для ліквідації наслідків аварії та створення системи надійного захисту населення від впливу Чорнобильської катастрофи залучено значні  фінансові, наукові  та людські ресурси.  

За Указом Президента у зв'язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи 2016-й рік оголошено  роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи.
Саме тому у бібліотеці з учнями 5-7 класів проведені відео документальні спогади  «Заграва над Прип'яттю».
Діти познайомилися з трагічною історією Чорнобильської катастрофи, вшанували загиблих при ліквідації наслідків аварії на АЕС, переглянули документальне відео зі спогадами учасників-ліквідаторів Чорнобильської АЕС.

Діти зрозуміли що завдяки подвигу ліквідаторів, ціною їхнього життя і здоров’я вдалося врятувати Україну, Європу і світ від ще більш згубних наслідків цієї катастрофи.
Переживши Чорнобиль, ми українці усвідомили, що щастя – це коли можна лягти в пахучу траву, не боятись радіації, це чиста річка, у якій можна скупатися, це усміхнені дитячі обличчя.
Відзначення річниці Чорнобильської трагедії – це не свято, 26 квітня це день, коли кожна людина повинна поставити перед собою питання : «Хто я? Для чого живу на цьому світі ? Як живу ? Чим можу допомогти іншим людям?».