четвер, 26 січня 2017 р.

Тарас Шевченко – провісник долі України

                                                                           

І став для нас Шевченко заповітом,Безсмертним, як саме людське життя.Ми будем славить перед цілим світом                           Живе й святе Шевченківське                                                     ім"я!                                                                                                                                                                         
Україна… В одному вже тільки цьому слові бринить музика смутку і жалю. Україна-країна смутку і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше мають її. Є у нашій українській літературі імена, що увібрали в себе живу душу народу, стали  часткою його життя. Таким ім’ям для нас, українців, стало ім’я Тараса Григоровича Шевченка, чия поезія от уже понад двісті років викликає в людях почуття гордості і захоплення  красою, своєю силою і народною мудрістю.
    Доля Тараса і доля України – невіддільні. Шевченко жив Україною, за неї страждав, для неї гартував свою волю, для її пробудження і визволення писав своє неопалиме безсмертне  пророче слово, утверджуючи віковічне прагнення українського народу до волі. . Сьогоднішня Україна, без перебільшення, постала завдяки шевченківському незламному духу, його думкам і українському слову.
    Пошана і вдячність наповнюють серця усього людства, бо Тарас ШЕВЧЕНКО – не тільки співець України, він митець на всі часи, на всі віки для всіх людей на землі. Ми пишаємось тим, що він – наш земляк, а ми прагнемо бути достойними його нащадками. У багатьох оселях наших земляків і сьогодні можна побачити портрет ШЕВЧЕНКА, заквітчаний вишитим українським рушником    В день народження Т.Шевченка дорослі і діти йдуть до його пам’ятника, щоб поставити свічку, покласти квіти, почитати його вірші, поспівати пісні, вшанувати великого Кобзаря.     Шануючи  Кобзаря, у нашій книгозбірні, для своїх користувачів ми облаштували тематичну викладку літератури:  « Шевченкове слово в віках не старіє» та відбудеться літературна кав’ярня   «Тарас Шевченко – провісник долі України»  

середа, 25 січня 2017 р.

25 січня - Тетянин день і свято всіх студентів

У народі 25-го січня вітають жінок на ім’я Тетяна. Походження цього свята має декілька версій, і однією з них є історія про великомученицю, на честь якої і відзначається Тетянин день.
Ім’я Тетяна має давньогрецьке походження й означає «упорядниця, засновниця». Тож, відповідаючи своєму імені, Тетяни здебільшого є людьми цілеспрямованими, справедливими та вірними своєму слову.
За народним повір’ям, якщо у Тетянин день вигляне сонце, то рано прилетять птахи з вирію, а якщо сніжно, то дощитиме влітку. Якщо буде морозно і ясно — літо буде теплим, а рік – врожайним. А тепла заметіль на Тетяну і «гнилий вітер» (південний) були небажаними явищами у цей день, оскільки вказували на неврожай і засуху.

У 1860-70 роках Микола І видав указ, в якому розпорядився святкувати не день відкриття університету, а підписання акту про його утвердження – Тетянин день перетворився на неофіційне студентське свято.
Так волею монарха з’явилося студентське свято – День студентів. До того ж, з нього починались студентські канікули, і саме цю подію студентська громада завжди відзначала весело і гучно. Святкування «професійного» дня студентів мало свої традиції і ритуали – влаштовувались урочисті акти з роздачею нагород та промовами. І сьогодні, як і сто років тому, студенти влаштовують гучні та веселі гуляння в цей день. Бо, як відомо, студент ніколи не пропустить шанс відпочити від навчання, – згідно з народною мудрістю, від нескінченного святкування його відволікає лише «гарячий» сесійний час.