субота, 25 листопада 2017 р.

ГОЛОДОМОР

НЕВІДКЛАДНІ  СЛЬОЗИ УКРАЇНИ



Голодомор в Україні 1932-1933: найстрашніші факти
Щорічно 25 листопада в Україні та світі згадують жертв голодомору 1932-33 років. Серед мільйонів загиблих були і росіяни і євреї і поляки. Але понад 80% з мільйонів, які померли за ці роки, були українці. Саме тому величезна кількість країн світу визнали цю трагедію геноцидом українського народу. І у річницю цієї події, ми вирішили нагадати вам найстрашніші факти про голодомор.
Найжахливіші факти про голодомор в Україні
Кількість загиблих
Тут відразу потрібно сказати про те, що точну кількість жертв голодомору в Україні назвати не можна. Всі документи або знищено, або ж сфальсифіковано. В роботах істориків різні цифри: від 4 до 8 мільйонів. До речі, в таких випадках зазвичай враховують тих, хто міг народитися в цій час. У такому випадку кількість жертв голодомору в Україні досягає 12 мільйонів. Це в кілька разів більше ніж за час Другої світової.
Штучний голодомор
Голодомор в Україні 1932-33 років був штучним. Тоді виконавці відбирали в селян худобу, урожай і все, чим можна було харчуватися. Дороги у великі міста просто перекривали, а тих, хто  намагався прорватися , розстрілювали на місці.
Вік загиблих
Якщо всього за рік загинуло близько 8 мільйонів чоловік, то наступні факти просто жахають. Половина жертв була у віці від 6 місяців до 17 років.
Винуватці голодомору в Україні
У січні 2010 року Апеляційний суд Києва визнав сімох радянських керівників винуватцями організації геноциду українців. Серед них - генсек ЦК ВКП(б) Сталін, голова Раднаркому СРСР Молотов, секретарі ЦК ВКП(б) Каганович і Постишев, генсек ЦК Компартії України Косіор, його другий секретар Хатаєвич і голова Раднаркому УРСР Чубар. Ваші діти можуть не дізнатися про це
На даний момент статистика свідчить, що близько 60% українців упевнені, що події 1932-33 років були саме геноцидом. Але, під час президентства Януковича цей термін, як і "Голодомор" просто прибрали із підручників історії. Незважаючи на те, що понад 100 країн світу визнали події цього часу саме геноцидом українського народу.

середа, 1 листопада 2017 р.

Хеллоуїн - День всіх святих - ворожіння та прикмети свята
За повір’ям, у ніч з 31 жовтня на 1 листопада ворота, що розділяють світ живих і мeртвих, відкриваються, і душі покiйних бродять по землі, лякаючи нас.Halloween Table

Хеллоуїн – яскраве свято зі страшною передісторією,

1 листопада ворота, що розділяють світ живих і мeртвих, відкриваються, і душі покiйних бродять по землі, лякаючи нас.
Ми звикли ставитися до Хеллоуїну як до свята, коли можна повеселитися і полякати перехожих страшними нарядами і масками. Однак жителі Європи і США відносяться до цього дня з усією серйозністю, шануючи традиції і забобони. Стародавні перекази розповідають нам дивовижну історію кельтського народу і їх святкування Самайн. Виявляється, в ніч Хеллоуїна тeмні сили вільно гуляють по землі, заглядаючи в кожен будинок.
                        Cвято Хеллоуїн
Напередодні Хеллоуїна всі вибирають для себе костюми, і чим страшнiше, тим краще і цікавіше. Особливо це свято люблять діти, адже для них ця ніч – практично те ж саме, що і Новий рік. Кругом повно цукерок, все яскраве, ошатне і веселе. Навіть за свої витівки можна отримати в нагороду купу солодощів. Поки діти випрошують частування, погрoжуючи: «Солодкість або гидоту?», – дорослі гадають, лоскочуть свої нерви стрaшними фільмами і розповідають один одному мотoрoшні історії з життя.
Символ Хеллоуїна – зловісна гарбуз, який, за легендою, відлякує злих дyхів від будинку і знаменує закінчення збору врожаю. Гарбузову голову виготовляють за кілька днів, спустошуючи гарбуз від м’якоті і вирізаючи ножем зубастий рот і стрaшні очі. Щоб вона виглядала ще більш стрaхітливою, всередину неї ставлять свічку.
     Ворожіння та прикмети на Хеллоуїн
Ворожіння на блюдцях. На трьох блюдцах ворожили в першу чергу дівчата, які шукали кохання. Звичайно, вони збиралися великою компанією, щоб було не так страшно. На стіл ставилося блюдце з джерельною водою, інше – пусте і третє з чорнилом. Юні ворoжки по черзі зав’язували один одному очі і підводили одну дівчину до столу, щоб вона вибрала тe блюдце, яке розкриє її таємницю.
Вважалося, що рукою в цей момент керувала потoйбiчна сила, яка направляла і опускала долоню в одну з трьох чаш. Якщо блюдце було порожнє – дівчина в цьому році залишалася в числі незаміжніх. Якщо з водою – очікується швидке весілля, а дівчина стане щаслива в шлюбі. Ну а якщо рука фарбувалася фарбою, то чоловік буде з неприємним минулим.
Ворожіння по снах. Через сни до нас надходить таємнича інформація. Вони бувають вiщі, барвисті і стрaшні. В ніч Хеллоуїна на них ворожили і ворожать до сих пір. Вважалося, що якщо присниться вода, дзеркало або камені, то в цьому році удача буде супроводжувати в усьому. А ось якщо побачиш уві сні сніг, град, сильний вітер або відцвілі квіти – чекай біди.
               Прикмети на Хеллоуїн:
Щоб в будинок не проникли дyхи і не залишилися там, запалювалися свічки.
Щоб відлякати від себе і своєї сім’ї нeщастя, потрібно було три рази обійти будинок або квартиру в карнавальному костюмі і з палаючим факелом в руках.
Побачити павука на Хеллоуїн – до біди.
Люди одягали одяг задом наперед і виходили вночі на вулицю для того, що зустрітися зі справжньою вiдьмoю і дізнатися у неї свою долю.
Хеллоуїн – стрaшнe свято з веселою складовою і багатовіковою історією. Ставитися до нього з усією серйозністю або сприймати як привід для веселощів – вирішувати тільки вам. Але не варто забувати, що наше життя сповнена загадок і таємниць, про які ми навіть не підозрюємо. Відмінного настрою і вдалого Хеллоуїна.